Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZakázanÝovoce

ZakázanÝovoce působí na hudební scéně od roku 2005. Hraje melodický punk-rock s prvky dalších hudebních stylů jako například Ska, Rock’n’roll nebo Hard Rock. Prvními klubovými koncerty a začínajícím portálem Bandzone.cz si získává sympatie fanoušků a už v roce 2006 obsazuje 2. místo v soutěži Rádia Beat - Naděje Beatu. K pěti letům výročí má kapela odehráno necelých 300 koncertů a v pořadí natáčí třetí desku. Doposud vystupovala na jednom pódiu s kapelami jako Horkýže Slíže, Tři Sestry, Vypsaná fiXa, Wohnout, Divokej Bill, Sto Zvířat nebo americkými Zebrahead. Za svojí 5-letou působnost zakázanÝovoce zahrálo s desítkami známých předních kapel české i slovenské punkové a rockové scény a odehrálo taktéž několik koncertů v zahraničí, například 8-koncertní tour po Slovensku s kapelou Punkreas, nebo koncert v Německém Berlíně.

Alba : Není co řeshit, FunguY

 Obrazek

Sto Zvířat

Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990 ze studentského rock'n'roll bandu Matěj Čech a představila se pražskému publiku na podzim dvojkoncertem v Malostranské besedě. Skupina má za sebou už přes 1000 koncertů. 

Alba : /MC Sto zvířat/, /Sto Zvířat/, /Druhá brada/, /Bambule/, /Ty vole, na základní škole/, /nikdy nic nebylo/, /Jste normální?/, /Rozptýlení pro pozůstalé/, /Postelový scény/

Obrazek

Prague SKA conspiracy

Původně měl být projekt Prague Ska Conspiracy pouze instrumentálním tělesem složeným ze členů Vertiga a Green Smatroll. Záměrem bylo hrát výhradně instrumentálně laděný ska-jazz, rocksteady, reggae a dub, kde hlavní inspirací byly kapely jako Rocksteady 7, NYSJE, Tokyo Ska Paradise Orchestra, Skatalites či skladatel, producent a multiinstrumentalista Victor Rice.
Po několika měsících se ale sestava změnila, neboť členové Green Smatroll byli vytíženi zakládáním další kapely, jejímž cílem bylo pro změnu hrát street ska. Na místo nich byli přizváni muzikanti do té doby hudebním stylem ska téměř nepoznamenaní.
Nejzásadnější událostí však byl přírůstek v podobě zpěvačky Mariany, která během prvních minut zkoušení rozhodla o novém směřování celého projektu. Styl ska a rocksteady stále převažuje, avšak kapela dává stále více znát vliv soulu či r'n'b v jeho ranných podobách. Během prvního roku své existence stihla kapela odehrát několik desítek koncertů a předskakovat kapelám jako New York Ska-Jazz Ensemble či Fishbone, Skalariak, The Slackers, Ska-P...

Alba : Lies For Everyone, Life On Ropes

 

 Obrazek

 

Ska-P

Ska-P je kapela velmi otevřená a upřímná ve svých textech. Písničky Ska-P obsahují např. lidská práva, zrušení trestu smrti, sociální nespravedlnost, antifašismus, antikapitalismus, antisionismus, legalizaci marihuany a práva zvířat (zrušení býčích zápasů). Skupina oslavuje dělnickou třídu a její postavení. Naopak poukazuje na nerovnosti mezi lidmi a vyzývá k okamžitému řešení. Zastánci multikulturalismu a osobní volnosti. Několik skladeb je namířeno proti církvi, jedna přímo proti papeži Benediktovi XVI.                           

Alba : Ska-P, El Vals del Obrero, Live Madrid, Eurosis, Planeta Eskoria, Que Corra La Voz, Incontrolable, Lágrilas y Gozos

 

 

 Obrazek